Ціни на молоко показали чергове зростання

13.01.2016

Після новорічних свят закупівельні ціни на молоко показали чергове зростання. Про це повідомляє аналітичний відділ компанії «Дикун». Та як довго погоджуватимуться переробники платити за нього таку ціну поки невідомо.

Станом на 12 січня, кілограм молока екстра ґатунку подорожчав ще на 18 коп. — до 6,35 грн. Найвищу ціну за молоко такого ґатунку платив ТОВ «Данон Дніпро» — 6,51 грн/кг.

Вищий ґатунок подорожчав на 4 коп. — до 5,99 грн./кг. ТОВ «Білогір’я молокопродукт» платив за нього найвищу ціну — 6,50 грн.

Середня ціна на молоко першого ґатунку за тиждень підвищилися на 7 коп. — до 5,72 грн/кг. Максимальну ціну за таке молоко платив ТОВ «Дубномолоко» — 6,50 грн.

Наразі переробники ставлять акцент на сировині екстра ґатунку, тоді як місяць до того скуповували перший та другий ґатунок. Це, насамперед, пов’язано із європейською сертифікацією вітчизнах переробників. Наразі десять молокозаводів мають право експортувати свою продукцію до ЄС. Список підприємств, які відповідають нормативам безпеки на китайському ринку також розширюється.

Та не зважаючи на відкриття нових ринків збуту української молочки, переробники заявляють, що не готові платити за сировину вище 7 гривень за кілограм. Адже на входження та закріплення на них потрібні додаткові витрати. Та й маржа отримана від торгівлі не та, що за торгівлі з Росією.

На внутрішньому ринку, оптово-відпускні ціни на молочну продукцію за рік зросли в середньому на 30%. Молоко подорожчало найбільше — 38% — до 9,04 грн/кг, масло вершкове на 32% — до 69,26 грн/кг. Кисломолочний сир продавали по 40,40 грн/кг (+28%), а сметану — по 26,98 грн (+25%).

Закупівельні ціни на молоко, грн/кг


Оптово-відпускні ціни на молочну продукцію станом на 30.12.2015 та зміна до 2014 р., грн/кг (за даними Мінагрополітики)


Джерело : milkUa.Info