А ви знаєте, яку загрозу несуть вражені хворобами плоди на землі?


Прихована загроза.jpg

А ви знаєте, яку загрозу несуть вражені хворобами плоди на землі?

Дуже часто плоди на деревах та кущах схильні до різноманітних захворвань (плодова гниль, борошниста роса, парша та інші). Вражені хворобами плоди, - незалежно від того , який збудник захворювання їх вразив, опадають і догнивають під деревами на поверхні ґрунту.

Навіть здорові плоди опадаючи, пошкоджуються і їх чекає та ж доля, так як вражені захворюванням плід - є сприятливим середовищем для розвитку різноманітних інфекцій.

Також опалі плоди «підкислюють» ґрунт, що порушує обмінні процеси рослин і пригнічує розвиток корисних ґрунтових мікроорганізмів.

Мало хто знає, що догниваючі на землі вражені плоди заражують грунт навколо дерева і хвороба спокійно "зимує" в грунті. З настанням весни, коли дерева "прокидаються" хвороба знову заражує дерево і почне псувати Ваш новий урожай. Спори грибків можуть потрапляти на дерево через комах, через повітря, коли дме вітер і спори розлітаються навколо.

Щоб уникнути таких проблем, необхідно:
✓ Своєчасно прибирати опалі плоди.
✓ Повністю прибирати опале листя, особливо якщо воно було вражене захворюваннями.
✓ Після прибирання гнилих плодів ґрунт під кронами дерев рекомендовано обробити фунгіцидом Триходермін або Фітодоктор ENZIM Agro, щоб знищити збудників грибків та бактерій і запобігти їхньому подальшому розвитку.