Найпопулярніші програми держпідтримки фермерів в Україні за даними МінАПК

Перегляди:  4 24.07.2019  


Найпопулярніші програми держпідтримки фермерів в Україні за даними МінАПК


Як повідомляють УНН, згідно даних Міністерства агарної політики і продовольства України, сьогодні українські фермери можуть скористатися будь-якою з шести програм держпідтримки агропромислового комплексу, що направлені на фінінсову допомогу у придбанні техніки, обладнання, поновленні обігових коштів, у тому числі для придбання маточного поголів’я сільськогосподарських тварин (телиць, нетелей, корів, свиноматок, ярок, вівцематок, кізочок та козоматок) та проведенні оцінки відповідності виробництва органічної продукції (сировини), виробництві та переробці сільськогосподарської продукції, будівництві та реконструкції виробничих і невиробничих приміщень, у закладенні багаторічних насаджень, розвитку кредитної та обслуговуючої кооперації, у тому числі для сплати пайових внесків до пайових фондів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, утворених фермерськими господарствами самостійно або разом з членами особистих селянських господарств, зрошенні та меліорації земель.

Найбільш затребуваною серед них є програма “державної підтримки галузі тваринництва, зберігання і переробки сільськогосподарської продукції та рибництва”. В рамках її дії вітчизняні фермери з початку поточного року отримали вже 897,6 млн грн дотацій.

Друге місце в цьому списку займає “фінансова підтримка сільгосптоваровиробників”. В рамках її дії фермери вже отримали 171,6 млн грн дотацій на здешевлення сільськогосподарської техніки та обладнання.

Ще 200 млн грн, передбачених на здешевлення спеціальних вагонів для перевезення зерна, українські аграрії отримають до кінця 2019 року. На ці державні гроші можуть, зокрема, претендувати агрохолдинг “Кернел” і компанія “Астарта”. Так, “Кернел” на початку 2019 року придбав 100% акцій залізничного оператора “Рейл Транзит Карго України”. Ще 130 вагонів-зерновозів на початку року закупила компанія “Астарта”.

З початку року держава спрямувала вітчизняним фермерам 1 млрд 132,9 млн грн дотацій. Загалом на 2019 рік державою передбачена підтримка українських аграріїв у розмірі 5 млрд 908,9 млн грн.




Птахофабрика


Минулого року програмою держпідтримки будівництва (реконструкції) тваринницьких комплексів скористалися 15 агрокомпаній. Найбільшим інвестпроектом галузі було будівництво другої лінії виробництва Вінницької птахофабрики агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт”, сума інвестицій у яке склала 2 млрд грн.










Поділитись в соцмережах:


Текст сообщения:

*

*