Тонны гниющего мяса: под Киевом жителям грозит экологическая катастрофа

Перегляди:  3 08.02.2018  

Тонны гниющего мяса: под Киевом жителям грозит экологическая катастрофа

В Вышгородском районе под Киевом возле птицефабрики “Гавриловские курчата” назревает экологическая катастрофа – в 1,3 км от жилых домов лежат массы мертвых птиц и отходов предприятия, –  сообщает издание podrobnosti.ua.





Местные жители забили тревогу в Facebook.







схема




Podrobnosti.ua поговорили с и.о. директора Национального экологического центра Украины (НЭЦУ) Дмитрием Ивановым о том, чем чревата такая ситуация.



“Ця історія давня, вона тягнеться не перший рік. Місцеві жителі звинувачують підприємство, яке володіє торгівельною маркою “Гаврилівські курчата” (що утримує ці птахоферми), у тому, що стоїть страшний сморід і вивозиться послід на поля, а це впливає на грунтові води, тоді в колодязях вода низької якості. Також там якось вивезли на поле для утилізації близько 50 тонн дохлих курей, що є кричущим випадком”, – сказал Иванов.




турпы курей





Директор НЭЦУ также рассказал об особенностях содержания птицы на подобных фабриках.





“Під час вирощування на фермі, птицю годують комбікормами і величезною кількістю антибіотиків для того, щоб у них не виникало ніяких захворювань. Ця вся хімія разом з відходами, з послідом, з мертвими тушками цих кур потрапляє у відкрите довкілля, що спричинює розповсюдження цих хімічних речовин, антибіотиків, які можуть надзвичайно негативно впливати на здоров’я людей. Бо антибіотики – це дуже небезпечна річ, якщо їх не використовувати з медичною ціллю для людини, то можуть виникнути смертельно небезпечні проблеми”.





Кроме того, Дмитрий Иванов сказал, как необходимо поступать подобным предприятиям, чтобы не создавать постоянно такие экологические катастрофы. 





“Існує законодавство, за яким регулюється подібна діяльність. Перш за все – постанова Кабінету міністрів від 2013 року про те, що є перелік видів діяльності об’єктів, які становлять підвищену екологічну небезпеку (до них відносяться промислове тваринництво всіх видів, у тому числі вирощування птиці). Також існує низка норм, за якими утилізувати ці відходи мають на спеціальних підприємствах (є заводи з утилізації тваринницьких відходів; якщо це якісь могильники, то вони мають бути бетоновані). Тобто просто вивезти на поля величезну кількість дохлої птиці – це порушення закону. Послід теж має бути утилізований, його не можна кидати де завгодно”.





За подобные нарушения для фабрик предусмотрены определенные санкции.





“Подібна проблема давно існує в Україні. Є спеціальні служби, які мають контролювати ці речі. Однак вони не мають серйозних можливостей для тиску і навіть їхных приписів компанія не виконує. На жаль, штрафи за такі грубі порушення надзвичайно низькі. Тобто власники таких підприємств можуть собі дозволити ігнорувати будь-які норми, оскільки санкції є абсолютно смішними. Вони можуть дозволити собі рлювати на екологію”, – заявил и.о. директора Национального экологического центра Украины Дмитрий Иванов.





Podrobnosti.ua в течение дня пытались дозвониться до пресс-службы “Гавриловских курчат”, однако на связь они не вышли.

















Поділитись в соцмережах:


Текст сообщения:

*

*