Технологія імпульсного світла може покращити добробут курей

Перегляди:  2 11.10.2021  


Технологія імпульсного світла може покращити добробут курей


Розумна лампочка містить мікропроцесор, який забезпечує синхронізацію.




Імпульсна технологія зі змінною довжиною хвилі світла може підвищити продуктивність та добробут курей-несучок, приводячи до поліпшення їх характеру, перетравлення їжі та життєдіяльності, а також збільшення маси.




«Завдяки зменшенню стресу у тварин та зосередженню енерговитрат на продуктивності, ця технологія сприяє прибутковості виробника», — сказав Джейсон Сунтич, головний технічний директор та співзасновник Xiant Technologies.




Як це працює




Запатентована технологія націлена на основні хромофори птиці, які є біологічними молекулами, відповідальними за сприйняття світла задля визначення нею часу доби, сезонності й широти тварини.




Технологію розумних ламп можна налаштувати за різними параметрами й направити незалежно на молодняк або основну масу курей-несучок. Ці параметри дозволяють світлу вимикатись на кілька мікросекунд, що набагато швидше, ніж здатність людей або тварин сприймати його. В результаті виходить лампочка, яка, здавалось би, постійно горить, але насправді горить вона максимум 20% часу.




Кожна лампочка містить мікропроцесор разом із бездротовим приймачем, що дозволяє керувати системою дистанційно та гарантувати, що кожна лампочка на виробництві синхронізується з усіма іншими лампочками до мікросекунди.







Працівники, які проводять перевірку добробуту в пташниках із системою, носять спеціальний шнурок під назвою світлячок, що містить невеликий бездротовий приймач. Лампочки в системі виявляють близькість до світлячка і переходять до режиму постійного ввімкнення, забезпечуючи більш яскраве світло та якісніші перевірки.




Додатки в реальному світі




Протягом останніх двох з половиною років технологія була ретельно протестована на понад 3,5 мільйона особин молодняка та курей-несучок з декількох птахофабрик. Найголовніша перевага, що спостерігалася — це зміна характеру курей, оскільки багато птахофабрик переходили на виробництво без кліток.




«Коли ми переходимо до виробництва без кліток, характер курей стає дедалі важливішим. Тому що, коли ви контролюєте характер, ви впливаєте на перетравлення корму, поведінку несучок і місце відкладання яєць», — пояснив Брок Петерсон, колишній президент Opal Foods.




«Здоров’я та добробут наших тварин надзвичайно важливі для нас, і програма освітлення є дуже важливою складовою всеохоплюючої програми тваринництва. Ми спостерігали спокійнішу поведінку птахів та покращення добробуту з розумними лампочками у порівнянні з іншими світлодіодними лампами, звертаючи увагу на рівень гормону стресу та ключові показники виробництва і добробуту як вимірювальні параметри. Очевидно, що менший стрес є набагато кращим для наших птахів, і це покращує загальне самопочуття курей», — сказав Райн Ластер, доктор філософії, директор з безпеки харчових продуктів та захисту тварин, Cal-Maine Foods.




Переклад та адаптація: Ліза Шоломова, представниця Cage Free Альянсу Українського Бізнесу






Поділитись в соцмережах:


Текст сообщения:

*

*