
Жнива завершені вже на 60% площ, засіяних ранніми зерновими та зернобобовими культурами. Про це повідомили в Міністерстві економіки, довкілля та сільського господарства.
Врожай ранніх зернових та зернобобових культур вже зібрано на площі 6 млн 700,9 тис. га. Це становить 60% земель, відведених під такі культури цьогоріч.
Загалом зібрано 27 млн 251,9 тис. тонн збіжжя. Зокрема, пшениці намолочено 21 млн 9,9 тис. тонн, вона скошена на площі 4 млн 873,1 тис. га. Ячменю зібрано 4 млн 970,6 тис. тонн з площі 1 млн 304,6 тис. га. Гороху засипали в засіки 581,7 тис. тонн, він обмолочений на площі 258,6 тис. га.
Інших зернових і зернобобових сільгоспвиробники зібрали 685,3 тис. тонн на площі 260,6 тис. га.
Лідером з валового збору зерна є Одеська область, де його намолочено 3 млн 442,2 тис. тонн, ранні зернові скошені на площі 1 млн 83,4 тис. га. Також дуже успішно жнива йдуть у Вінницькій області, де зібрано 2 млн 385,8 тис. тонн врожаю з площі 423,7 тис. га, та у Кіровоградській області, де намолочено 2 млн 204 тис. тонн збіжжя з площі 533,4 тис. га.
Крім того, зібрано 3 млн 162,8 тис. тонн ріпаку, який зростав на площі 1 млн 283 тис. га. Проса намолотили 3,09 тис. тонн, гречки – 1,3 тис. тонн.
Також жнива вже дісталися й полів, засіяних олійними культурами більш пізніх термінів достигання. Так, у Дніпропетровській і Одеській областях аграрії збирають соняшник – його тут намолотили 1,8 тис. тонн, а в Харківській області почали косити сою.
Поділитись в соцмережах: